⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Poetry for Neanderthals

1,790.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-12
  • Времетраење: 15 мин.
  • Возраст: 7+
  • Издавач:Exploding Kittens
Спореди

Poetry for Neanderthals is a competitive word-guessing game where you can only give clues by speaking in single syllables. So, instead of saying “broccoli,” you’d say something like “green thing you eat for live long and have good health.” If you mess up and use a big word, such as “vegetable,” you get bopped on the head with a NO !Stick and you lose points.

The goal of the game is to score the most points by correctly interpreting words and phrases. The chosen Poet starts off the game with a Poetry Card and tries to get their teammates to say the listed word, using only words with one syllable within a 90-second time limit.

The team with the most points is the winner.

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu