⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Point Salad

1,490.00 ден

Има залиха

 • Број на играчи: 2-6
 • Времетраење:  15-30 мин
 • Вoзраст: 8+
 • Издавач: Alderac Entertainment Group
Спореди

Point Salad is a fast and fun card drafting game for the whole family. There are over 100 ways to score points. Players may use a variety of strategies and every game of Point Salad is unique!

Cards come in six different types of veggies, and the back of each card has a different scoring method. So for instance, one scoring method may award 2 points for every carrot you have, but deduct a point for every onion. By drafting combinations of veggies and point cards that work for your strategy, you can amass the most points and win.

Награди и признанија:

 • 2021 Spiel des Jahres Recommended
 • 2021 GEEKS d’OURO Best Family/Party Board Game of the Year Nominee
 • 2020 UK Games Expo Best New Card Game (General) Nominee
 • 2020 Origins Awards Best Card Game Winner
 • 2020 Origins Awards Best Card Game Nominee
 • 2020 Nederlandse Spellenprijs Best Family Game Winner
 • 2020 Nederlandse Spellenprijs Best Family Game Nominee
 • 2020 JUGuinho Families Game of the Year Finalist
 • 2019 Meeples’ Choice Nominee
 • 2019 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2019 Golden Geek Best Card Game Nominee
 • 2019 Cardboard Republic Socializer Laurel Nominee
 • 2019 Board Game Quest Awards Best Family Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu