⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Qwixx (MK/BiH/SRB/AL)

890.00 ден

Има залиха

 • Правила на македонски, бошњачки, српски и албански јазик
 • Број на играчи: 2-5
 • Времетраење:  15 мин
 • Вoзраст: 8+
 • Издавач: Nürnberger-Spielkarten-Verlag
Спореди

Во Qwixx, цело време сите учествуваат во играта, без разлика кој е на ред.  Сите добиваат ливче за пополнување и од тоа зависи бројот на поени и исходот на играта.

Едноставна игра со коцки од жанрот „Roll and Write“ во стилот на Јамб – пополнување на полиња со резултати од фрлања на коцките.

Награди и признанија:

 • 2014 Vuoden Peli Family Game of the Year Nominee
 • 2014 Nederlandse Spellenprijs Best Family Game Winner
 • 2014 Mensa Select Winner
 • 2013 Spiel des Jahres Nominee
 • 2013 Kinderspielexperten “8-to-13-year-olds” Nominee
 • 2013 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2013 Deutscher Lernspielpreis Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu