⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Res Arcana

2,490.00 ден

Има залиха

 • Број на играчи: 2-4
 • Времетраење:  20-60 мин
 • Вoзраст: 12+
 • Издавач: Sand Castle Games
Спореди
SKU: DI885 Категорија: -> Како да нарачам?

In a high tower, an Alchemist prepares potions, using vials filled with otherworldly fluids. In a sacred grove, a Druid grinds herbs for a mystical ritual. In the catacombs, a Necromancer summons a bone dragon… Welcome to the world of Res Arcana!

In it, Life, Death, Elan, Calm, and Gold are the essences that fuel the art of magic. Choose your mage, gather essences, craft unique artifacts, and use them to summon dragons, conquer places of power, and achieve victory!

Designed by Tom Lehmann and richly illustrated by Julien Delval, Res Arcana offers a unique gaming experience!

Награди и признанија:

 • 2020 Kennerspiel des Jahres Recommended
 • 2020 As d’Or – Jeu de l’Année Expert Winner
 • 2020 As d’Or – Jeu de l’Année Expert Nominee
 • 2019 Tric Trac Nominee
 • 2019 Tric Trac de Bronze
 • 2019 Meeples’ Choice Winner
 • 2019 Meeples’ Choice Nominee
 • 2019 International Gamers Award – General Strategy: Multi-player Nominee
 • 2019 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
 • 2019 Golden Geek Best Strategy Board Game Nominee
 • 2019 Golden Geek Best Card Game Nominee
 • 2019 Board Game Quest Awards Best Game from a Small Publisher Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu