⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Rising 5: Runes of Asteros

2,790.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-5
  • Времетраење:  15-25 мин
  • Вoзраст: 12+
  • Издавач: Grey Fox Games
Спореди

Find the lost runes and save the planet Asteros!

A long, long time ago, the ancient King of Asteros confined the brutal monsters in the Rune Gate and sealed it with four divine runes. But five days ago, a mysterious evil power opened the gate and changed the code. Asteros is haunted by fear and disasters again! The wise leader ORAKL asked the Council of United Planets and they sent four famous agents: EKHO, HAL, ELLI and NOVA. ORAKL the wise and the four brave agents begin to fight against the evil powers to save Asteros. They must find the Code to reset the Gate and confine the monsters again. People call them “Rising 5”, hoping they will be able to restore peace on the planet.Rising 5: Runes of Asteros is a co-operative deduction and adventure game with a mobile phone application or a game master. Players must find the answer Code with the four Runes in the right arrangement before the evil power devours the planet. Players can explore the planet to collect energy or clues and to fight against evil monsters. When players try to unlock the code, the App or the game master will give signs that lead to right code.If players successfully find the code, they win; if the Darkness Level reaches the Red Moon because of the evil monsters or if the Character card deck is exhausted, the players lose the game.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu