⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 3000 денари ⚠️⚠️⚠️

Risk – Peaky Blinders

3,490.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-5
  • Времетраење: 60 мин.
  • Возраст: 18+
  • Издавач: Winning Moves
Спореди

An epic gangster family saga set in the lawless streets of Birmingham and beyond, Peaky Blinders tells the story of Thomas Shelby, a gangster raised in the slums of Small Heath who returns from the First World War determined to seek a better future for his family — whatever the cost. In Peaky Blinders RISK, play as Tommy Shelby’s own Peaky Blinders, Billy Kimber’s Birmingham Boys, Alfie Solomons’s Jewish gang, Sabini’s crew or Captain Swing and the IRA, as you fight to become the most powerful group in the United Kingdom and Ireland by seizing the most territories and scoring the most points before the British Crown reaches the Garrison Tavern.

With special Mission cards to help you capture strategic territories and gain new gang members, and Power cards that might boost your gang members or hamper your plans, this edition of RISK is a monumental battle for control of the United Kingdom and Ireland.

The Game of Strategic Conquest gets a brand new look, by order of the Peaky Blinders!
Accept missions from Arthur, Lizzie, Oswald Mosley and Jessie Eden as you choose your side, deploy your armies and do battle
Bespoke game board with key locations for you to conquer across England, Scotland Wales and Northern Ireland
Features beautifully crafted game pieces: bare-knuckle fighters, horseback fighters and classic vehicle reinforcements.
Conquer it all with this stunning new Brummie edition of Hasbro’s RISK

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu