Risk – Peaky Blinders

3,490.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-5
  • Времетраење: 60 мин.
  • Возраст: 18+
  • Издавач: Winning Moves
Спореди

Епска сага за гангстерско семејство сместена на беззаконите улици на Бирмингем и пошироко, Пики Блиндерс ја раскажува приказната за Томас Шелби, гангстер израснат во сиромашните квартови на Мал Хит кој се враќа од Првата светска војна решен да бара подобра иднина за своето семејство – без оглед на цената. Во Peaky Blinders RISK, играјте како Peaky Blinders на Томи Шелби, Бирмингем Бојс на Били Кимбер, еврејската банда на Алфи Соломонс, екипажот на Сабини или Капетан Свинг и ИРА, додека се борите да станете најмоќната група во Обединетото Кралство и Ирска со заземање на повеќето територии и постигнувајќи најмногу поени пред британската круна да стигне до таверната гарнизон.

Со специјални картички за мисии кои ќе ви помогнат да заробите стратешки територии и да стекнете нови членови на банди, како и со картички за моќ кои би можеле да ги зајакнат членовите на вашата банда или да ги попречат вашите планови, ова издание на RISK е монументална битка за контрола на Обединетото Кралство и Ирска.

Играта на стратешко освојување добива сосема нов изглед, по налог на Peaky Blinders!
Прифатете мисии од Артур, Лизи, Освалд Мозли и Џеси Иден додека избирате своја страна, распоредете ги војските и водете битка
Нарачана табла за игри со клучни локации за да ги освоите низ Англија, Шкотска Велс и Северна Ирска
Се одликува со прекрасно изработени парчиња игра: борци со голи зглобови, борци со коњи и класични засилувања за возила.
Освојте се со ова неверојатно ново Brummie издание на RISK на Hasbro

Main Menu