⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Risk: The Walking Dead Survival Edition

3,190.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-5
  • Времетраење: 60 мин.
  • Возраст: 13+
  • Издавач: Winning Moves
Спореди

In many ways, Risk: The Walking Dead – Survival Edition features the familiar Risk gameplay, with players facing off against one another in order to claim territories on a map, win bonuses, and eliminate the opponents.

What differs with this game, though, is that players are battling on a map depicting the southeast region of the United States, the setting for The Walking Dead comic series, with the map featuring 32 territories and six zones. In addition to fending off attacks from and competing for resources with the other players, they must also maintain their self-preservation from the unrelenting hordes of the undead that spawn at the start of each player’s turn and would love nothing better than to feast upon them.

Risk: The Walking Dead includes a deck of event cards, with each player drawing one at the start of his turn. These cards refer to story events from The Walking Dead, with players facing various rewards and penalties depending on the situation.

The game ends after a fixed number of turns, but players can also choose to battle until all but one player is eliminated.

Key Features

  • The Game of Strategic Conquest
  • Encapsulates all your favourite characters including Negan, Glenn Rhee, Rick Grimes as you choose your side, deploy your armies and go into battle
  • Bespoke game board with key locations from the Walking Dead film TV show. Including West Central Prison, Alpha Permimeter, Battle Arena
  • Beautifully crafted game pieces, a quick-play version and easy set-up
  • Risk is the game where you need to conquer it all

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu