⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Skylands

2,790.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 30-45 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Queen Games
Спореди

The people of the Skylands live high above the earth in mystical floating islands. The grandiose cities on these islands are powered by magical energy from a rare crystal.

In the tile-laying game Skylands, you are tasked with building part of the Skylands kingdom. Go exploring for new areas of wood, stone, and most importantly, crystalline, as you seek to build the grandest part of the Kingdom.

On their turn, a player selects one of four actions: Explore, Harvest, Build, or Collect Energy. All players get to take the action, but the player who selected it gets an extra bonus. A player cannot select the same action two turns in a row. The actions allow players to select tiles and place them in their tableau, building out their landscape of Skylands, forest, and quarries. Completing these geographic features allows them to harvest resources, collect crystals, and build special buildings. The game continues until one player fills their tableau or all the tiles have been placed. Players receive points for their special buildings, materials, and points earned during the game, and the player with the most points wins.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu