⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Small Railroads Empires Bundle

4,560.00 ден

Има залиха

Спореди

Small Railroad Empires is a pickup and deliver, track-laying and set-collection board game for 2-4 players, where players build railroad tracks, send trains with goods from industries to cities, and complete achievements to earn prestige!

During their turn, players will build their tracks by placing 2 trains on the modular board. When building tracks, players must pay the gold costs for the different terrain that the track passes through. Once a track connects an industry that produces a good with a city that demands that certain good, the player may send a train to complete the delivery and earn gold depending on the track length.

Players will also race to complete achievements such as: “Be first to make 4 deliveries” or “Be first to build 3 Tunnels” for which they will earn extra prestige.

Finally, when all players run out of tracks to lay down, the game ends. Player calculate the final prestige points they have from the achievements and the player with the most prestige is the winner!4560

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu