⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Small Star Empires: The Galactic Divide

1,090.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 15-45 мин
  • Возраст: 13+
  • Издавач: Archona Games
  • Експанзија на Small Star Empires
Спореди

After decades of colonization, the spacefaring races have finally come to the moment where even their own colonized space is not enough. Tensions are rising as each civilization tries to force its agenda upon the crowded galaxy and fortify its position.

When using Small Star Empires: The Galactic Divide, at the beginning of the game you choose which civilization to play with and take its corresponding civilization board. Each civilization board has unique abilities that cost certain amounts of power to play, and a track on which you mark the amount of power you have available. To increase your power, you must build massive battle stations on strategic locations adjacent to other players. Battle stations also protect your adjacent systems, disabling the other players from using special abilities on your territories.

Will you accept planets into your Tollaran Republic to build a mighty galactic federation, conquer the galaxy under your Hantal’ar Empire, unite the planets under Ora’Nor, or buy the most powerful galactic corporations as the Pern Conglomerate?

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu