⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Tales & Games: Aladdin & The Magic Lamp

1,290.00 ден

Има залиха

  • Броj играчи: 2-5
  • Времетраење:  20 мин
  • Возраст: 8+
  • Издавач: IELLO
Спореди

The sorcerer has sent you, a street urchin like Aladdin, into a cave to look for a magic lamp that lets you call upon a genie’s favors. However, the cave also encloses fabulous treasures sorted into three chests. If you’re not too greedy, this could be your chance to become rich!

In Tales & Games: Aladdin & The Magic Lamp, a turn has three phases during which everyone plays simultaneously. First, choose how many chest cards you want to draw and from which chest. Then, call out to the genie by being the fastest. Finally, if you haven’t been too greedy, draw chest cards while avoiding the scorpions.

The game ends when a player draws one of the three sorcerer cards and closes the cave.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu