⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Terraforming Mars: Big Box

8,990.00 ден

Има залиха

 • Броj на играчи: 1-5
 • Времетраење:  120 мин.
 • Возраст: 12+
 • Издавач: Stronghold Games
Спореди

Terraforming Mars: Big Box is both a storage option for all the Terraforming Mars material released to date — the base game, five expansions, and the first-player rover — and a set of 3D terrain tiles to dress up the game. Included in the box are:

 • 24 city tiles (four each of six designs)
 • 40 forest tiles (eight each of five designs)
 • 9 ocean tiles
 • 14 special tiles (the original eleven, plus three new ones)

Terraforming Mars: Big Box also includes three new cards that relate to the three new special tiles, card dividers, and five plastic markers for the global parameters.

Награди и признанија:

 • 2018 Guldbrikken Best Expert Game Winner
 • 2018 As d’Or – Jeu de l’Année Expert Winner
 • 2018 As d’Or – Jeu de l’Année Expert Nominee
 • 2017 Tric Trac Nominee
 • 2017 Tric Trac d’Argent
 • 2017 Spiel der Spiele Hit für Experten Recommended
 • 2017 Kennerspiel des Jahres Nominee
 • 2017 Jogo do Ano Nominee
 • 2017 International Gamers Award – General Strategy: Multi-player Nominee
 • 2017 Gouden Ludo Best Expert Game Nominee
 • 2017 Goblin Magnifico Nominee
 • 2017 Diana Jones Award for Excellence in Gaming Nominee
 • 2017 Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game Winner
 • 2017 Best Science Fiction or Fantasy Board Game Nominee
 • 2016 Swiss Gamers Award Nominee
 • 2016 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
 • 2016 Golden Geek Best Strategy Board Game Nominee
 • 2016 Golden Geek Best Solo Board Game Nominee
 • 2016 Cardboard Republic Architect Laurel Winner
 • 2016 Cardboard Republic Architect Laurel Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu