⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

The Game: Face to Face (MK)

790.00 ден

Има залиха

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 2
  • Времетраење: 20 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Plan B Games
Спореди

The Game: Face to Face features gameplay similar to The Game with players laying down cards from their hand in ascending and descending piles, but now the game is limited to two players who are competing to get rid of their cards first. You want to win on your own, but to advance, you must inevitably help your opponent…

On your turn, you’ll play at least 2 cards from your hand of 6. The twist comes from where you can play them. Of course, your own ascending and descending piles are fair game and follow the normal rules of The Game.
But exactly once per turn, you can play a card on one of your opponent’s piles, breaking all rules. This ultimately helps them out, as it pushes whatever pile you played on away from its upper limit.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu