⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 3000 денари ⚠️⚠️⚠️

The Girl Who Made The Stars

3,490.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-4
  • Времетраење:  60 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: Final Frontier Games
Спореди

The girl reached into the wood ash and grabbed a palmful, and as she blew it from her palm, the ashes swirled and churned as they moved skyward, lighting up the once dark skies.

The Girl who Made the Stars is a worker placement/tile-laying puzzle game for 1-4 players based on a San African myth about the creation of the milky way and the stars.

In the time of the first people, the night sky was dark and featureless. The village elders prohibited venturing out into the dark starless night for fear of the dangers that lurked there. One night after her mother cooked dinner, a young girl, frustrated with these restrictions, took a bit of ash and roots and cast the red and white embers into the sky, forming the milky way and the other stars, in an attempt to illuminate the night so the villagers could safely collect resources necessary for their survival.

As a village elder, gaze upon the new stars in the night sky and discern the forms of constellations to provide wisdom and illumination to the village. Draw constellations into the earth, with your depictions gaining light, stars, and stardust for the village. Then, as villagers guided by this newfound light, venture into the surrounding darkness to collect much needed resources, including fruit, fish, and small and large game. The resources you collect for the village will boost your reputation, and the player with the highest reputation at the end of the game is the winner.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu