⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

The Quacks of Quedlinburg

2,990.00 ден

Има залиха

 • Број на играчи: 2-4
 • Времетраење:  180 мин
 • Вoзраст: 14+
 • Издавач: Schmidt Spiele
Спореди

In The Quacks of Quedlinburg, players are charlatans — or quack doctors — each making their own secret brew by adding ingredients one at a time. Take care with what you add, though, for a pinch too much of this or that will spoil the whole mixture!

Each player has their own bag of ingredient chips. During each round, they simultaneously draw chips and add them to their pot. The higher the face value of the drawn chip, the further it is placed in the swirling pattern. Push your luck as far as you can, but if you add too many cherry bombs, your pot explodes!

At the end of each round, players gain victory points and coins to spend on new ingredients to add to their bags, depending on the strength of the ingredients in their pots. But players with exploded pots must choose points or coins — not both! The player with the most victory points at the end of nine rounds wins the game.

Награди и признанија:

 • 2020 Origins Awards Game of the Year Finalist
 • 2020 Origins Awards Best Family Game Winner
 • 2020 Origins Awards Best Family Game Nominee
 • 2019 UK Games Expo Best Board Game (European Style) People’s Choice Winner
 • 2019 Nederlandse Spellenprijs Best Family Game Nominee
 • 2019 Lys Passioné Winner
 • 2019 Lys Passioné Finalist
 • 2019 Hungarian Board Game Award Winner
 • 2019 Hungarian Board Game Award Nominee
 • 2019 Guldbrikken Best Adult Game Winner
 • 2019 Guldbrikken Best Adult Game Nominee
 • 2019 Gra Roku Family Game of the Year Nominee
 • 2019 Gouden Ludo Best Family Game Nominee
 • 2018 Spiel der Spiele Hit mit Freunden Recommended
 • 2018 Meeples’ Choice Winner
 • 2018 Meeples’ Choice Nominee
 • 2018 Kennerspiel des Jahres Winner
 • 2018 Kennerspiel des Jahres Nominee
 • 2018 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
 • 2018 Golden Geek Best Family Board Game Winner
 • 2018 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2018 Cardboard Republic Daredevil Laurel Winner
 • 2018 Cardboard Republic Daredevil Laurel Nominee
 • 2018 Board Game Quest Awards Best Family Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu