⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

The Rise of Queensdale

4,990.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 45-60 мин.
  • Возраст: 12+
  • Издавач: Ravensburger
Спореди
SKU: RAV146 Категорија: -> Како да нарачам?

“Build me a castle! Build me a city worthy of my Queen!” Your King’s wish is your command, so you decide to travel into the valley of Queensdale, collect raw materials, build buildings, and take fate into your own hands. Fame and fortune are sure to be yours — if only there weren’t those other glory seekers who also followed the King’s wishes! Act with courage and wisdom, and remember that your decisions will have consequences…

The Rise of Queensdale is a legacy-style game. Your decisions have an impact on the game and its rules, and over the course of multiple game sessions, you create a unique game experience. Upgrade your dice, develop your boroughs, gain the King’s patronage, and experience the rise or fall of Queensdale — it’s in your hands!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu