⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

The Werewolves of Miller’s Hollow: The Pact 

2,490.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 9-47
  • Времетраење:  40 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: Asmodee
Спореди

The Werewolves of Miller’s Hollow: The Pact consists of The Werewolves of Miller’s Hollow base game as well as the three existing expansions for that game as of 2014: New MoonCharacters, and The Village.

The Werewolves of Miller’s Hollow is a game that takes place in a small village which is haunted by werewolves. Each player is secretly assigned a role – Werewolf, Ordinary Townsfolk, or special character such as The Sheriff, The Hunter, the Witch, the Little Girl, The Fortune Teller and so on… There is also a Moderator player who controls the flow of the game. The game alternates between night and day phases. At night, the Werewolves secretly choose a Villager to kill. During the day, the Villager who was killed is revealed and is out of the game. The remaining Villagers (normal and special villagers alike) then deliberate and vote on a player they suspect is a Werewolf, helped (or hindered) by the clues the special characters add to the general deliberation. The chosen player is “lynched”, reveals her role and is out of the game. Werewolf is a social game that requires no equipment to play, and can accommodate almost any large group of players.

Some versions of The Pact also contain a few promo cards for Dixit that feature art inspired by The Werewolves of Miller’s Hollow.

Награди и признанија:

  • 2005 Juego del Año Finalist
  • 2001 Tric Trac Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu