⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Time’n’Space

1,290.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 3-4
  • Времетраење: 30 мин.
  • Возраст: 10+
  • Издавач:  Pegasus Spiele
Спореди

Here, where space is endless and time is precious, you face the challenges of a true space commander. From the bustling hub that is your control center, you coordinate your planet’s production, transport, and demand, and travel to other planets to fulfill orders.

Time ‘N’ Space is a real-time, action-selection, production management, pickup-and-deliver game for 3-4 players that plays in exactly 30 minutes. In that time, you must produce goods and manage as many deliveries as possible to fulfill the demands on planets, while the other players are trying to do the same thing.

However, the most unique aspect of Time ‘N’ Space is the action-selection mechanism in which each of your actions requires the flip of a one-minute sand timer. Each player has only two of these timers available, so you’ll need to keep a cool head and your communication channels wide open to arrange for the most opportune deals with each of the other players!

While Time ‘N’ Space is played in exactly 30 minutes, a 12-minute introductory game is also included.

Награди и признанија:

2014 Origins Awards Best Board Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu