⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Troyes

3,790.00 ден

Има залиха

 • Броj на играчи: 2-4
 • Времетраење: 90 мин.
 • Возраст: 12+
 • Издавач: Asmodee
Спореди

In Troyes, recreate four centuries of history of this famous city of the Champagne region of France. Each player manages their segment of the population (represented by a horde of dice) and their hand of cards, which represent the three primary domains of the city: religious, military, and civil. Players can also offer cash to their opponents’ populace in order to get a little moonlighting out of them—anything for more fame!

Make your underlings:

 • work on the cathedral
 • combat misfortune
 • bustle about the city
 • and other such tasks that are below your family’s stature

Награди и признанија:

 • 2011 Tric Trac Nominee
 • 2011 Tric Trac d’Or
 • 2011 JUG Game of the Year Winner
 • 2011 JoTa Best Heavy Board Game Nominee
 • 2011 JoTa Best Heavy Board Game Critic Award
 • 2011 International Gamers Award – General Strategy; Multi-player Nominee
 • 2011 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
 • 2011 Golden Geek Best Strategy Board Game Nominee
 • 2011 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Nominee
 • 2011 Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game 3rd Place
 • 2011 As d’Or – Jeu de l’Année Nominee
 • 2010 Jogo do Ano Nominee
 • 2010 Jogo do Ano

https://youtu.be/EFamXgTsXKM

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu