⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Ubongo!

2,490.00 ден

Има залиха

 • Број на играчи: 1-4
 • Времетраење:  25 мин
 • Вoзраст: 8+
 • Издавач: Kosmos
Спореди

Ubongo! is a fast-paced, addictive, and easy-to-learn geometric puzzle game. Players race against the timer and against each other to solve a puzzle of interlocking shapes. The faster you solve the puzzle, the more gems you get. The player with the most valuable gem treasure after nine rounds of solving puzzles wins!

Here’s how it works: Each player receives a set of 12 polyominos — geometric shapes formed of equal-size squares joined edge to edge in different arrangements. At the start of each round, each player gets a new puzzle panel. A roll of the die determines which polyominos you must use to perfectly fill in the empty spaces on the puzzle panel. Any players who complete the puzzle within the time limit yell out “Ubongo!” and grab a gem at random from the bag. The fastest player also gets a blue gem and the second fastest an amber gem. Each gem colour is worth a different amount of points. After nine rounds, the player with the most valuable gem collection wins.

Награди и признанија:

 • 2018 Gra Roku Family Game of the Year Nominee
 • 2015/Spring Parents’ Choice Silver Honor Winner
 • 2011 Guldbrikken Best Family Game Nominee
 • 2010 MinD-Spielepreis Nominee
 • 2009 Årets Spel Best Family Game Winner
 • 2008 Juego del Año Finalist
 • 2008 Årets Spill Best Family Game Winner
 • 2008 Årets Spill Best Family Game Nominee
 • 2007 Vuoden Peli Family Game of the Year Winner
 • 2007 Vuoden Peli Family Game of the Year Nominee
 • 2005 Spiel der Spiele Hit für Familien Recommended
 • 2005 Kinderspielexperten “8-to-13-year-olds” Winner
 • 2005 Kinderspielexperten “8-to-13-year-olds” Nominee
 • 2005 Japan Boardgame Prize Best Foreign Game for Beginners
 • 2005 International Gamers Awards – General Strategy; Multi-player Nominee
 • 2003 Årets Spel Best Family Game Winner

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu