⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Unlock! Mystery Adventures

2,490.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-6
  • Времетраење:  45-75 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Производител: Space Cowboys
Спореди

Unlock! is a cooperative card game inspired by escape rooms that uses a simple system which allows you to search scenes, combine objects, and solve riddles. Play Unlock! to embark on great adventures, while seated at a table using only cards and a companion app that can provide clues, check codes, monitor time remaining, etc.

Unlock! Mystery Adventures features three “escape room” scenarios that you can play on your tabletop:

  • The House on the Hill: What’s going on in this run-down manor? Explore the sinister pieces and foil the curse that haunts this desolate place. Designed by Fabrice Mazza, illustrated by Pierre Santamaria.
  • The Nautilus’ Traps: Attacked by a sea monster during a dive, you seek shelter by opening a hatch in an old submarine. Find a way back to the surface! Designed by Arnaud Ladagnous, illustrated by Florian de Gesincourt.
  • The Tonipal’s Treasure: Captain Smith hid his treasure on Tonipal Island. Unravel the mystery before Johnson, another treasure hunter, beats you to it! Designed by Billy Stevenson & Sebastien Pauchon, illustrated by Sergo.

Note: Unlock! requires a free application to be downloaded from the App Store or Google Play. Once downloaded, an internet connection is not required during game play.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu