⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Valeria: Card Kingdoms

3,190.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-5
  • Времетраење:  30-45 мин
  • Вoзраст: 13+
  • Издавач: Daily Magic Games
Спореди

The land of Valeria is under siege by hordes of monsters. You and your fellow Dukes must recruit citizens and buy domains to build up your kingdoms and slay the foul creatures that lurk in the surrounding lands.

Valeria: Card Kingdoms is a tableau-building game for 1-5 players and will feel familiar to deck-building fans. The cards you buy can work for you on your turn and on all the other player turns, as well. On your turn, roll two dice and activate citizen cards with the result of each individual die and the sum of both dice. Other players will simultaneously activate their citizen cards based on the roll. Next, take two actions from the following: slay a monster, recruit a citizen, buy a domain, or take 1 of any resource. The player with the most victory points at the end wins the game.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu