⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Whistle Mountain

4,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-4
  • Времетраење: 60-90 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: Bézier Games
Спореди

Whistle Stop designer Scott Caputo has teamed up with Luke Laurie (Manhattan Project: Energy Empire) to create a new worker-placement strategy title. Whistle Mountain gives a nod to Whistle Stop, but in this standalone game, you leave the train tracks behind and head to the sky with blimps, dreadnoughts, and hot air balloons!

In Whistle Mountain, take your company’s massive profits from all of that railroading and invest them in new technologies, deep in the Rocky Mountains where there is an abundance of resources. Your workers build crazy arrays of scaffolds and machines, upgrading your abilities and collecting resources. As you build with the help of your airship fleet, the mountain’s melting snow causes the water below to rise higher and higher, putting workers in danger and increasing the tension on the dynamically-changing board.

Because the resources you gather are determined by what players build, each game evolves differently, resulting in endless replayability. You have to choose between acquiring new abilities and enhancements for your airships and workers or building all sorts of contraptions as quickly as possible in order to achieve victory on Whistle Mountain.

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu