⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Back to the Future: Dice Through Time

2,490.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-4
  • Времетраење:  45-60 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: Ravensburger
Спореди

Great Scott! Biff stole the DeLorean and went on a joyride through time, disrupting events and scattering items through space and time! Now it’s up to you to help Doc and Marty repair the space-time continuum before time paradoxes unravel the very fabric of the universe. Jump in your time machine, complete events, return items, and help! The future is in your hands!

In this cooperative dice game, you’ll take control of a DeLorean and travel through the entire Back to the Future film trilogy, completing memorable events and returning key items to their proper place and time before the OUTATIME tracker reaches “Game Over.” Each round, you and your fellow players will roll dice to determine your actions, which include time travel, moving meddling members of the Tannen family, and more.

You’ll use your dice to complete events form the films. Once an event is complete, you’ll draw an item card, which you’ll need to return by traveling to the year and location listed on the card. Then, the OUTATIME tracker is reduced—buying you more time—and you earn an Einstein token. Einstein tokens provide one action anyone can use later. In a pinch, you can even “ripple” dice by placing them on your space the board, allowing other players in future years to pick them up and use them!

After everyone has taken their actions, advance the OUTATIME tracker depending on which year has the most unsolved events. Finally, add Paradox tokens to all unsolved events on the board. In later rounds, these will cause the OUTATIME tracker to go up even faster! Return all the items before the OUTATIME tracker reaches “Game Over” to win!

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu