⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Bastille

2,590.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 3-4
  • Времетраење: 60 мин.
  • Возраст: 12+
  • Издавач: Queen Games
Спореди
SKU: DI513 Категорија: -> Како да нарачам?

It’s the eve of the French Revolution, and you are the leader of a revolutionary group, trying to best position your faction to be ready for when the revolution inevitably begins. To do so, you need money, influence, revolutionary leaders, weapons to arm them, and much more.

In the bidding game Bastille, each player has three influence tiles, which will be placed one at a time in one of seven buildings around Paris. After all tiles have been placed, the players resolve each building in the order of who placed the most influence, with the player placing the most getting an extra benefit. There are only three places for influence in each building, so players will have to weigh their options carefully.

In each round, a random mission that details which of the various items or symbols players have been collecting will give bonus victory points at the end of the round is revealed. After rounds four and eight (the end of the game), players score for their leaders, how far they have advanced on the Bastille track, and any secret missions they have collected. The player with the most points after eight rounds wins the game and becomes the leader of the Revolution!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu