⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Dreamscape

3,690.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-4
  • Времетраење:  60-90 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: Sylex
Спореди
SKU: DI934 Категорија: -> Како да нарачам?

Dreamscape is a unique “dream building” game. Incarnate a dreamer collecting dreamshards in mysterious locations such as the lair of the Clockwork Golem. Create dreamscapes with these shards, stroll along paths, climb mountains, and pass through waterfalls. A game of Dreamscape is played in six rounds consisting of two phases:

In the Travel phase, wander through the dreamworld in quest for dreamshards. Use with skill the key function of the locations you cross and save precious action points to collect more shards. But avoid Mr Nightmare, who is lurking around to infest your dreams.

Then comes the Creation phase, in which you construct your own dreamscape in 3D, using the collected dreamshards. Score points for completed landscapes as listed on your personal goals. And to shape your Dreamscape constantly evolving, you can rely on the essential location powers.

Furthermore, a series of common goals offer new challenges with each game, influencing your choices while collecting and building your Dreamscape.

Dreamscape offers a game experience that cannot be compared to any other game, with a unique combination of route-planning, resource collecting and ultimately building your own little Dreamworld as a small tableau. In the end, the wonderful dreamscapes you will create will leave you with a magical feeling, constantly renewed.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu