⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Fresco: Revisited Edition

3,490.00 ден

Има залиха

 • Броj на играчи: 2-4
 • Времетраење: 60 мин.
 • Возраст: 10+
 • Издавач: Queen Games
Спореди

In Fresco, players are master painters working to restore a fresco in a Renaissance church.

Each round begins with players deciding what time they would like to wake up for the day. The earlier you wake up, the earlier you will be in turn order, and the better options you will be guaranteed to have. Wake up early too often, however, and your apprentices will become unhappy and stop working as efficiently. They would much rather sleep in!

Then, players decide their actions for the turn, deploying their apprentice work force to various tasks. You’ll need to buy paint, mix paint, work on painting the fresco, raise money (which you’ll need to buy the aforementioned paint!) by painting portraits, and perhaps even send your apprentices to the opera in order to increase their happiness. Points are scored mostly by painting the fresco, which requires specific combinations of paints, so you’ll need to buy and mix your paints wisely, in addition to beating other players to the paints and fresco segments you would like to paint.

Fresco includes several expansion modules, so you can play without expansions for a lighter family game or add in expansions to vary play and increase the decision-making and difficulty, resulting in a very flexible game with a high replay value.

Награди и признанија:

 • 2013 Hungarian Board Game Award Nominee
 • 2012 Guldbrikken Best Adult Game Nominee
 • 2011 JoTa Best Artwork Nominee
 • 2011 Hra roku Nominee
 • 2011 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2011 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Nominee
 • 2011 As d’Or – Jeu de l’Année Nominee
 • 2011 Årets Spill Best Family Game Nominee
 • 2010 Spiel Des Jahres Nominee
 • 2010 Origins Awards Best Board Game Nominee
 • 2010 Nederlandse Spellenprijs Nominee
 • 2010 Juego del Año Finalist
 • 2010 Japan Boardgame Prize Voters’ Selection Nominee
 • 2010 International Gamers Awards – General Strategy; Multi-player Nominee
 • 2010 Graf Ludo Best Family Game Graphics Winner
 • 2010 Gouden Ludo Nominee
 • 2010 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2010 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Nominee
 • 2010 Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game Winner

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu