⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Hamburgum

2,490.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-5
  • Времетраење:  75 мин
  • Вoзраст: 12+
  • Издавач: PD-Verlag
Спореди

Hamburg in the 17th century! Mighty walls protect the city against the devastations of the Thirty Years War. Thanks to Protestant refugees, Hamburg has become the biggest and most prosperous city in Germany. From far away, the skyline shows the steeples of huge churches and the masts of mighty trade ships displaying the citizens’ pride and prosperity.

In Hamburgum, players guide the families of Hamburg in the pursuit of wealth and prestige. They produce beer, sugar, and cloth and ship these goods overseas. They compete over the best sites for their buildings and the best berths for their ships in the harbor. Ultimately, they vie for the most prestigious church donations, because neither gold nor goods but only prestige decides the final outcome.

Награди и признанија:

  • 2008 JoTa Best Heavy Board Game Nominee
  • 2008 International Gamers Awards – General Strategy; Multi-player Nominee
  • 2008 Golden Geek Best Gamer’s Board Game Nominee

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu