Jumping Clay Christmas Gift Set

790.00 ден

Има залиха

Содржина:

  • 6х 18гр кесички глина (бела, црна, црвена, сина, жолта, зелена)
  • 2х Шаблони (цвет, пеперутка)
  • 1х 5-во-1 Супер Дупер Пинокио алатка
  • 1х Илустриран прирачник

+

  • Балонче
  • Лампион “Jumping Clay”
  • синџирче за правење привезок
Спореди

JumpingClay е совршен материјал за 3D моделирање. Најмеката и најлесната глина на светот лесно се оформува, се суши при контакт со воздух и не прави неред. Затоа децата ја обожаваат, но и возрасните во многу делови од светот.

Употребата на оваа весела глина нема граници. Со неа децата играат, но и возрасните, се користи за украсување слики, огледала, торти и колачи, детски соби или кутии, се изработува накит, приврзоци, магнети и уште многу други нешта што Вашата фантазија може да ги посака. Преку игра и забава, JumpingClay глината ја развива креативноста, концентрацијата и самодовербата кај децата. Да, играчките можат да бидат и едукативни, а учењето може да биде забавно!

Main Menu