⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Merchants Cove

4,990.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 1-4
  • Времетраење: 60-90 мин.
  • Возраст: 14 +
  • Издавач: Final Frontier Games
  • македонски издавач
Спореди

Welcome ashore! Merchants Cove is a highly asymmetrical eurogame where each player assumes the role of a different fantasy merchant with a unique shop. The merchants contend to sell their goods to the arriving adventurers at the cove’s piers—the most famous markets in the Five Realms. Each player uses their own set of role-specific components and gameplay mechanisms to produce their goods, increase their shop’s efficiency, and—most importantly—get rich!

Though the merchants work independently in their specialized shops, they compete against each other to attract customers, influence the demands for goods, and secure sponsorships from the four faction halls. To get an edge, merchants can employ local townsfolk to work in their shops as staff. Or if they dare to cut corners, they can gain leverage from the corrupt lair of rogues—but at what cost? After three days of selling at the markets, the wealthiest merchant shall be declared the winner!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu