⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Mysterium (MK)

2,990.00 ден

Има залиха

 • Броj на играчи: 2-7
 • Времетраење: 45-60 мин
 • Возраст: 10+
 • Издавач: Asmodee
 • Играта е на македонски јазик
Спореди

Влегувањето во дворецот Мистериум бара храброст… А сепак сте тука. Колку  храбро од ваша страна. Седнете на масата, отворете го умот и држете го будно шестото сетило: ќе учествувате во единствена сеанса, користејќи спиритизам за да се обидете да ја смирите измачената душа.

Мистериум е кооперативна игра: сите играчи заедно победуваат или губат. Делат заедничка цел: толкување на визиите од духот, откривање што се случило и како духот бил убиен. Пред да почнат со играта, играчите прво ја бираат улогата: Дух или Видовит. Секој игра различно зависно од улогата.

Награди и признанија:
 • 2016 As d’Or – Jeu de l’Année Winner
 • 2016 As d’Or – Jeu de l’Année Nominee
 • 2015 Tric Trac d’Argent Winner
 • 2015 Jocul Anului în România Beginners Finalist
 • 2015 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
 • 2015 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
 • 2015 Golden Geek Best Thematic Board Game Nominee
 • 2015 Golden Geek Best Party Board Game Nominee
 • 2015 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2015 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Winner
 • 2015 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu