Pokemon World Championship Deck 2022

1,390.00 ден

Each 2022 Pokémon TCG World Championships Deck includes:

60-card World Championships Deck
2022 World Championships booklet
Special 2022 World Championships pin
2022 World Championships coin
2022 World Championships deck box
A playmat and poster
A code card for Pokémon Trading Card Game Live

Исчисти
Спореди

Земи палуба на Светското првенство и играј како шампион! Изберете една од четирите моќни палуби, од кои секоја е реплика од карта за картичка на вистинскиот шпил за титулата од Светското првенство за игри со карти на Покемон во 2022 година. Ќе најдете палуби врз основа на оние што ги користеле шампионот во јуниорската дивизија Рикуто Охаши (Јапонија), сениорскиот финалист Себастијан Лашмет (Соединетите Американски Држави), четвртфиналистот на мастерс дивизијата Андре Киасон (Канада) и шампионот во мастерс дивизијата Онджеј Шкубал (Чешка).

Без разлика кој стил го претпочитате, има палуба за секого. Палубата на Себастијан Лашмет се одликува со Rapid Strike Urshifu VMAX и мирниот, собран и пресметан Inteleon мотор. Палубата на Рикуто Охаши го има истиот мотор Inteleon заедно со сировата, античка моќ на Origin Forme Palkia VSTAR. За оние кои претпочитаат да ја ставаат педалата на метал, Mew VMAX на André Chiasson е во акција заедно со експлозивната моќ на влечење на Genesect V. Слабости на противникот) покриени со повеќетипна палуба со Arceus VSTAR, Hisuian Decidueye VSTAR и Flying Pikachu VMAX.

Овие копии со реплики имаат различна картичка назад од стандардните Покемон TCG картички, како и сиви граници и потпис на играчот на секоја картичка. Ова значи дека картите не се легални за играње турнири, но тие се совршени за нуркање во светот на конкурентните Покемон TCG. Научете како најдобрите тренери во светот ги градат своите палуби и дознајте како да ги извршуваат нивните стратегии. Откако ќе бидете подготвени, зошто да не се подготвите за сопствената понуда за Светско првенство?

Дополнителни информации

POKEMON WORLD CHAMPIONSHIP DECK

THE SHAPE OF NEW, ADP, ICE RIDER PALKIA, CHERYL AGAIN

Main Menu