⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

SeaFall

3,690.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 3-5
  • Времетраење:  120-180 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: IronWall Games
Спореди
SKU: DI259 Категорија: -> Како да нарачам?

SeaFall is a 4X-inspired game (without player elimination/extermination) set in an “age of sail” world reminiscent of our world.

In SeaFall, the world is starting to claw its way out of a dark age and has begun to rediscover seafaring technology. Players take on the role of a mainland empire that consults with a consortium of advisors to discover new islands, explore those islands, develop trade, send out raiding parties, take part in ship-to-ship combat, and more. As in Risk Legacy and Pandemic Legacy, co-designed by Rob Daviau, SeaFall evolves as the game is played, setting their grudges into the history of the game and building a different narrative at every table as players open up the world.

Награди и признанија:

  • 2016 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu