⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Small Samurai Empires

1,990.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 45-90 мин
  • Возраст: 13+
  • Издавач: Archona Games
  • македонски издавач
Спореди

Small Samurai Empires is an action-programming area-control game for 2-4 players, where players are fighting for control of Japan with their armies of Samurai!

A game of Small Samurai Empires is played in 3 Eras, each consisting of 2 rounds. Each round, players will take turns placing order tokens facedown on one of the slots available in the 4 regions of Japan. When all players have placed their tokens and filled all the token slots, they will be revealed and resolved one by one by the owner of the token. These order tokens will enable the players to recruit mighty Samurai armies, move their armies to conquer provinces, build castles to defend and maintain control of their provinces and do other meaningful actions.

At the end of each of the three Eras, players will score points depending on the regions they control and their value, which can change during as the game progresses. Finally, the player with the most points at the end of the game is the winner!

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu