⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Story Cubes Actions (MK)

890.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-12
  • Времетраење: 20 мин
  • Вoзраст: 6+
  • Издавач: The Creativity Hub
  • Правила на македонски јазик
Спореди

Фрлете ги коцките и од девете слики создадете приказна. Со безбројни можности за раскажување оваа игра нуди неограничена имагинативна забава за сите возрасти. Постои само едно правило: Нема погрешен одговор! Совршена за приспивни приказни, раскази со патување, вежби за слушање и зборување, креативни инспирации или за “кршење мраз” во социјални ситуации.

This expansion can be played on it’s own or in combination with the original game. The newest version is printed in dark blue ink to help distinguish the dice from the original Story Cube dice.

The game is useful as an aid to creative problem solving, language learning and story telling. Players roll the dice and then tell a story using the actions. “Once upon a time…”

Integrates with:

  • Rory’s Story Cubes
  • Rory’s Story Cubes: Voyages

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu