⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

The Search for Lost Species 

2,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-4
  • Времетраење:  60-70 мин
  • Вoзраст: 13+
  • Издавач: Renegade Game Studios
Спореди

Thousands of plants and animals have been discovered but haven’t been seen for decades and could be on the brink of extinction. In order to save these species, we must first find them again. The Search for Lost Species is a game about this real-world search. You are scientists on an expedition to find one of those lost species, focusing on those in Indonesia and Papua New Guinea.

The organization Re:wild has compiled a list of lost species around the world at www.rewild.org/lost-species. They engage in expeditions with numerous partners to find these Lost Species, and encourage others to conduct their own expeditions to rediscover these amazing Lost Species. In this deduction game, you’ll work to locate these lost species and put them back on the map!

Features:
Follow up to the hit game The Search for Planet X, one of the 2021 SXSW Tabletop Games of the Year!
Use logic and deduction to search for species thought to be extinct.
Report your sightings through the free app to determine if they are confirmed
Double-sided board provides two different island maps to explore.
6 different Lost Species to find!
Eco friendly production!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu