⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Ticket to Ride Map Collection: Volume 2 – India & Switzerland

2,190.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 30-60 мин
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Days of Wonder
  • Експанзија за: Ticket to Ride/ Ticket to Ride Europe (за да се игра, потребна е основната игра)
Спореди

Days of Wonder’s Ticket to Ride Map Collection is a series of expansions for Alan R. Moon’s Ticket to Ride, with each expansion including a double-sided game board and destination tickets and rules for those locations.Ticket to Ride Map Collection: Volume 2 – India & Switzerland presents players with two scenarios:• India from Ian Vincent – On this game board for 2-4 players, in addition to scoring points for claiming routes and completing tickets, a player can also score points in two other ways. First, the player with the longest continuous path of trains receives a ten point bonus. Second, each player scores bonus points for connecting the cities on one or more tickets with two distinct routes. The first two such tickets earn five additional points each, and the next three earn ten points each for a maximum bonus of 40 points.• Switzerland from Alan R. Moon – This is a reprint of Ticket to Ride: Switzerland, first published in 2007. This game board is for 2-3 players only. Instead of connecting only cities, some destination tickets connect a city to a country or one country to any of those surrounding Switzerland; a player who completes such a ticket scores the highest point value for which they qualify. Unlike most other TtR games, discarded tickets are removed from the game instead of being returned to the ticket deck. Also, Locomotives can be used only to build tunnels.Награди и признанија:2012 Golden Geek Best Board Game Expansion Nominee

https://youtu.be/RZ0CNaZ8eQQ

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu