⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Pokemon World Championship Deck 2022

Има залиха

Each 2022 Pokémon TCG World Championships Deck includes:

  • 60-card World Championships Deck
  • 2022 World Championships booklet
  • Special 2022 World Championships pin
  • 2022 World Championships coin
  • 2022 World Championships deck box
  • A playmat and poster
  • A code card for Pokémon Trading Card Game Live
Спореди
SKU: POK53 Категорија: -> Како да нарачам?

2022 Pokémon TCG World Championships Decks

Grab a World Championships deck and play like a champion! Choose one of four powerful decks, each a card-for-card replica of an actual title-contender’s deck from the 2022 Pokémon Trading Card Game World Championships. You’ll find decks based on those used by Junior Division Champion Rikuto Ohashi (Japan), Senior Finalist Sebastian Lashmet (United States), Masters Division Quarterfinalist André Chiasson (Canada), and Masters Division Champion Ondřej Škubal (Czechia).

No matter which style you prefer, there’s a deck for everyone. Sebastian Lashmet’s deck features Rapid Strike Urshifu VMAX and the calm, collected, and calculated Inteleon engine. Rikuto Ohashi’s deck features the same Inteleon engine alongside the raw, ancient power of Origin Forme Palkia VSTAR. For those who prefer to put the pedal to the metal, André Chiasson’s Mew VMAX speeds into action alongside the explosive draw power of Genesect V. And if you’re into decks with a ton of options, World Champion Ondřej Škubal has you (and your opponent’s Weaknesses) covered with a multitype deck featuring Arceus VSTAR, Hisuian Decidueye VSTAR, and Flying Pikachu VMAX.

These replica decks have a different card back than standard Pokémon TCG cards, as well as gray borders and the player’s signature on each card. This means that the cards are not legal for tournament play, but they’re perfect for diving into the world of competitive Pokémon TCG. Learn how the best Trainers in the world build their decks, and figure out how to execute their strategies. Once you’re ready, why not prepare for your own World Championships bid?

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu