⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Warhammer: Age of Sigmar – The Rise & Fall of Anvalor

3,790.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-4
  • Времетраење:  60 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: WizKids
Спореди

In the region of Aqshy, even if your uneasy allies place their resources in the perfect place, your mutual enemies can be strong and unpredictable. You’ll build resources to block your allies from developing their strongest options, and they’ll return the favor. They’ll weaken enemies and you’ll try to deliver the killing blow. Each turn provides many choices, so you need to pivot as you learn the strategies best suited to your common enemy as well as your allies. One thing’s for certain — whether Anvalor survives the siege on it or not, things are sure to get heated!

In Warhammer: Age of Sigmar – The Rise & Fall of Anvalor, your official task is to help build and defend Anvalor together with the other factions.

However, your real goal is to gather the most influence and secure dominance over Anvalor, even if it might ultimately cause the fall of the city. Gather the most influence for your faction by building city buildings and defeating enemies during vicious assaults. At the end of the game, the player who has the most influence over the city reigns supreme and secures their dominance over The Great Parch!

With more than 180 tiles, nine different factions (six player factions, three enemy factions), and four play variants beyond the standard game, The Rise & Fall of Anvalor features an enormous amount of gameplay content!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu