⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Battles of Legend: Monstrous Revenge Booster Box

7,200.00 ден

Има залиха

Содржи

  • 24 бустери (1 бустер = 5 карти)
Спореди
SKU: KON01-17 Категорија: -> Како да нарачам?

This all-foil booster set weaves a tale of knights, dragons, ghosts, and serpents, alongside cards for many different Decks seen in the Yu-Gi-Oh! manga and anime series, led by the new Dark Magician the Knight of Dragon MagicArmed NeosAssault SynchronNumbers Last HopeOdd-Eyes Rebellion Xyz Dragon, and Rokket Coder!

The monstrous denizens of this 100+ card booster set also include Extox Hydra, which can weaken your opponent’s monsters from the Extra Deck categories and draws you a card for every thousand battle damage it inflicts! You can also beef up your Extra Deck with the new Tri-Edge Master Synchro Monster, the Xyz/Pendulum Daidaratant the Ooze Giant, and many more. From “Underworld” ghosts to “Puppet” chessmen, “Performapals” to “Sky Strikers,” you’ll find new cards for plenty of Decks inside!

Battles of Legend: Monstrous Revenge is also the first booster set for the Yu-Gi-Oh! TRADING CARD GAME to celebrate its 25th Anniversary with Quarter Century Secret Rares!

You can find Quarter Century Secret Rare versions of new cards like Armed Neos and Assault Synchron, but also for iconic cards from the game’s history like Dark Armed DragonDante, Traveler of the Burning Abyss, and a new alternate-art Sky Striker Mobilize – Engage!. Plus some of today’s hottest cards like Rite of AramesirDivine Arsenal AA-Zeus – Sky Thunder, and Welcome Labrynth – all available as Quarter Century Secret Rare cards!

Each 5-card pack contains 4 Ultra Rares and 1 Secret Rare.

The complete Battles of Legend: Monstrous Revenge booster set contains*:

40 Secret Rares
62 Ultra Rares
(More than 20 cards in the set also available as Quarter Century Secret Rares)

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu