⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Lightning Overdrive Booster Box

7,200.00 ден

Има залиха

Содржи

  • 24 бустери (1 бустер = 9 карти)
Спореди
SKU: KON01-16 Категорија: -> Како да нарачам?
Lightning Overdrive is poised to shock the Dueling world and reinvigorate not one, but TWO beloved monsters from the worlds of the Yu-Gi-Oh! animated series!
First, Number 39: Utopia from Yu-Gi-Oh! ZEXAL gets a brand-new version of its upgraded Number C39: Utopia Ray form! Alongside comes a new suite of supporting cards that help you Summon Utopia as well as fetch “ZW” monsters and “Rank-Up-Magic” Spells out of your Deck.

After that, Lightning Overdrive rewinds time to Yu-Gi-Oh! 5D’s, and introduces a new upgraded form of Akiza’s beloved Black Rose Dragon! This monster will also be joined by a small retinue of “Rose Dragon” related cards to aid your Synchro Summons.

But it doesn’t stop there! A brand-new strategy invites all Duelists to explore the excitement and mystery of a monster-themed amusement park, and the story of Fallen of Albaz that began in Rise of the Duelist continues onward.

Lightning Overdrive also features the following:

  • More cards for the “War Rock” World Premiere theme introduced in Blazing Vortex.
  • New cards for strategies introduced in Phantom RageGenesis Impact, and Blazing Vortex. You’ll be able to enhance your Tri-Brigade Deck with a new Link Monster, keep up the chase with 3 new “S-Force” cards, and fortify your Drytron Deck with Drytron Mu Beta Fafnir, a formidable Rank 1 Xyz Monster with 3 incredible abilities!
  • New monsters for older fan-favorite themes! You’ll find new monsters for Traprtrix, Plunder Patroll, Scrap, and Paleozoic Decks as well as Diviner of the Herald, an incredible new monster for Fairy and Ritual Decks alike!
  • And more!

The Lightning Overdrive booster set contains 100 new cards:

50 Commons
26 Super Rares
14 Ultra Rares
10 Secret Rares

 

  • 10 Secret Rares
  • 14 Ultra Rares
  • 26 Super Rares
  • 50 Commons

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu