⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Pictures (MK/SRB/AL)

2,790.00 ден

Има залиха

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 3-5
  • Времетраење: 20-30 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: PD-Verlag
Спореди

Pictures is a quick-playing family game with very simple rules. Form the image on your secret picture card with one set of components, either shoelaces, color cubes, icon cards, sticks and stones or building blocks in such a way that the other players guess what image you have pictured:

  1. Pull out a marker from the bag that determines your secret picture card.
  2. Then form that image with your components in such a way that it is recognizable.
  3. And finally guess what image each other player has pictured.

The players get points for correctly guessing other players images and for other players guessing their image. The most points wins!

Награди и признанија:

  • 2020 Spiel des Jahres Winner

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu