⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

The Mind (MK/BiH/SRB/AL)

890.00 ден

Има залиха

 • Правила на македонски, албански, српски и бошњачки јазик
 • Број на играчи: 2-4
 • Времетраење:  15 мин
 • Вoзраст: 8+
 • Издавач: Nürnberger-Spielkarten-Verlag
Спореди

The Mind е повеќе од игра. Тoа е експеримент, патување, тимско искуство во кое и покрај тоа што не можете да си разменувате информации, сепак за да ја победите играта треба да сте едно.

Награди и признанија:

 • 2019 UK Games Expo Best Card Game (General) People’s Choice Winner
 • 2019 UK Games Expo Best Card Game (General) Judges Award Winner
 • 2019 Origins Awards Best Card Game Nominee
 • 2019 Diana Jones Award for Excellence in Gaming Nominee
 • 2019 As d’Or – Jeu de l’Année Winner
 • 2018 Tric Trac Nominee
 • 2018 Spiel des Jahres Nominee
 • 2018 Nederlandse Spellenprijs Best Family Game Nominee
 • 2018 Guldbrikken Special Jury Prize Winner
 • 2018 Guldbrikken Best Parlor Game Winner
 • 2018 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
 • 2018 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
 • 2018 Golden Geek Best Party Game Winner
 • 2018 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2018 Golden Geek Best Cooperative Game Winner
 • 2018 Golden Geek Best Card Game Winner
 • 2018 Cardboard Republic Socializer Laurel Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu