⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Mystery Convention Edition Booster

600.00 ден

Има залиха

Спореди
SKU: WCMG14/03 Категорија: -> Како да нарачам?

Each Mystery Booster: Convention Edition booster box contains 24 packs from the main Mystery Booster set, plus one extra-special “R&D” card. You won’t believe the stuff they came up with!

Mystery Booster: Convention Edition is designed to emulate a Chaos Draft as it contains more cards than any Magic set ever at 1,670 reprinted cards. In addition, each pack contains 1 of 121 different playtest cards that are exclusive to Mystery Booster: Convention Edition.

Each Mystery Booster: Convention Edition booster pack contains fifteen cards: fourteen from the gigantically awesome main set, and one from that “something new and surprising” group of R&D Playtest cards. You can check out these unique cards on Gatherer and revisit the Mystery Booster Release Notes and Gavin Verhey’s article about the development of Mystery Booster to learn even more. We also have a full list of R&D Playtest card names and the artists if you’re curious about the unique visual illustrations these cards feature.boo

Each pack contains:

  • 2 white commons or uncommons
  • 2 blue commons or uncommons
  • 2 black commons or uncommons
  • 2 red commons or uncommons
  • 2 green commons or uncommons
  • 1 multicolor common or uncommon
  • 1 artifact or land common or uncommon
  • 1 rare or mythic rare from before Core Set 2015
  • 1 other rare or mythic rare
  • 1 special “R&D” card

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu