⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

7 Wonders 2nd edition (MK)

2,990.00 ден

Има залиха

  • Правила на македонски јазик
  • Број на играчи: 3-7
  • Времетраење:  30 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: Repos Production
Спореди

Вие сте лидер на еден од 7-те големи градови на античкиот свет. Соберете ресурси, развијте комерцијални правци и потврдете ја вашата воена надмоќ. Изградете го вашиот град и подигнете архитектонско чудо кое ќе ги надмине идните времиња.

7 Wonders трае три доба. Во секоја возраст, играчите добиваат седум карти од одредена палуба, избираат една од тие карти, а потоа го пренесуваат остатокот на соседниот играч, како во Fairy Tale or a Magic: the Gathering booster draft. Играчите ги откриваат своите картички истовремено, плаќајќи ресурси доколку е потребно или собирајќи ресурси или комуницирајќи со други играчи на различни начини. (Играчите имаат поединечни табли со посебни овластувања на кои можат да ги организираат своите карти, а таблите се двострани како во Приказните за духовите на Бауза.) Потоа секој играч избира друга карта од шпилот на кој им бил предаден, а процесот се повторува додека играчите не добијат шест карти во игра од таа возраст. По три години, играта завршува.

Во суштина, 7 Wonders е игра за развој на карти по линијата на Race for the Galaxy или Dominion. Некои картички имаат непосредни ефекти, додека други обезбедуваат бонуси или надградби подоцна во играта. Некои картички обезбедуваат попусти за идните купувања. Некои обезбедуваат воена сила за да ги совладаат вашите соседи, а други даваат ништо друго освен поени за победа. За разлика од Магијата или Бајката, сепак, секоја карта се игра веднаш по драфтувањето, така што ќе знаете кои карти ги добива вашиот сосед и како неговите избори може да влијаат на она што веќе сте го изградиле. Картите се пренесуваат лево-десно-лево во текот на трите возрасти, така што треба да внимавате на соседите во двете насоки.

Иако кутијата од претходните изданија е наведена како за 3-7 играчи, во упатствата е вклучена официјална варијанта со 2 играчи.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu