⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Genesis Impact booster

300.00 ден

Има залиха

Содржи

  • 7 карти
Спореди
SKU: KON01/13 Категорија: -> Како да нарачам?

Master three brand-new Deck strategies while keeping your eyes peeled for Collector’s Rares in December’s new 60-card booster set, Genesis Impact!

Aleister, Verre, Endymion…you know their names, but how well do you really know them? Genesis Impact delves deep into the secret history of some of Dueling’s most famous Spellcasters! To get the full story you’ll need to manage Fusion, Synchro, Xyz, and Link Summoning, all in the same Deck.

[We’ve restricted access to this section. Can’t have our secret gettin’ out, ya know? See ya in December!]

Finally, flip the script on Ritual Summoning with a new theme that can Ritual Summon nearly every Ritual Monster in the game from your hand or Graveyard by Tributing Machine monsters whose ATK equal or exceed that monster’s ATK. The Levels don’t have to match at all. Every Effect Monster in the theme is a 2000 ATK Machine, so it’s easy to meet the requirements of whatever Ritual Monster you want to Summon. Combine those two monsters’ ATK and Ritual Summon the 4000 ATK Ritual Monster to get yourself started!

Genesis Impact follows the same rarity distribution and cards-per-pack contents as Toon Chaos, so be on the lookout for 15 new Collector’s Rares!

The complete Genesis Impact booster set contains 60 cards:

10 Ultra Rares
15 Super Rares
35 Rares
*15 cards in the set are also available as Collector’s Rares

Each booster pack contains 7 cards:
1 Foil card per pack
6 Rare cards per pack

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu